رپورتاژ خبری؛

انواع دستگاه های پلاسماجت و کاربرد آنها در علم پزشکی زیبایی


رابوطب تنها نمایندگی فروش دستگاه های پلاسماجت در ایران، انواع پلاسماجت شامل پلاسما گرم، سرد و FEDBD را ارائه می دهد. خرید دستگاه پلاسماجت با توجه به مزایا و کاریردهای گسترده ای که در حوزه زیبایی و لیفتینگ دارد، از جمله دقدقه های کلینیک ها و پزشکان زیبایی است.

نام پلاسماجت در دستگاه هاي مشابه فقط جهت برند و نام تجاری استفاده شده است و این مسئله به معنای پلاسماجت بودن این دستگاه نیست.در حقيقت پلاسما جت يك نوعي از پلاسما مي باشد كه در نتيجه برانگيخته شدن جرياني از گاز در حال عبور از نازل مانند هليوم، آرگون يا گازهاي ديگر بوجود مي آيد و بصورت جت پلاسمايي از نوك نازل بيرون مي آيد.
تكنولوژي بكار رفته در ساخت دستگاه پلاسماي اسپارك مشابه نمونه هاي ايتاليايي بوده و از اختلاف پتانسيل AC براي ايجاد پلاسما استفاده مي كند.
این تکنولوژی باعث میشود هنگام ایجاد آرک پلاسما بر روی پوست نیازی به سیم ارت و یا اتصال به بدن نباشد در نتیجه در زیر نقاط حساسی مانند پلک جریان الكتريكي ایجاد نمی شود و در نتيجه ايمني استفاده از پلاسماي اسپارك بسيار بيشتر از نمونه هايي است كه زير پوست جريان ايجاد مي كند.
جهت انجام درمان هایی مانند بلفارو و در مواردي ايجاد پلاسما در نواحي حساس مانند سطح داخلي پلك، داشتن مینیموم پلاسما بسیار مهم است که دستگاه های مشابه مینیموم لازم را جهت این امر ندارند و لازم به ذکر است که ماکسیموم پلاسما فقط جهت برداشتن خال مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده از پلاسمای پر قدرت تا ۸۰۰ میکرون عمق نفوذ بر روی نقاط حساسی مانند پلک، بیمار را دچار PIH و اسکار های سطحی می کند.
تكنولوژي بكار رفته در دستگاه پلاسماي اسپارك بگونه اي است كه در صورت برخورد نوك الكترود با سطح پوست، دستگاه به صورت خودکار جریان پلاسما را قطع می کند

انواع دستگاه های پلاسماجت

دستگاه پلاسما جت گرم یا اسپارک

با تولید جریان پلاسما بر روی بافت های بیولوژیکی شروع کننده یک سری واکنش های مخصوص انعکاسی است. با بهره گیری از جریان پلاسمایی می توانیم به لایه برداری های بسیار کاربردی و موثر پوست دست پیدا کنیم. نتایج دستگاه پلاسما اسپارک بلافاصله بعد از اولین جلسه درمان و همچنین در حین درمان قابل مشاهده است، همچنین حداکثر نتیجه درمان  سه روز و نهایتا تا یک هفته بعد از فرایند پلاسما تراپی مشهود خواهد بود.

دستگاه پلاسماجت مولتی پلاسما

می توان برای حصول نتیجه ی بهتر در بسیاری از موارد بصورت ترکیبی از پلاسمای سرد و گرم استفاده نمود به عنوان مثال بعد از عمل پلاسمای گرم جهت ترمیم سریع تر و حصول نتایج بهتر از پلاسمای سرد استفاده نمود بدین منظور دستگاه مولتی پلاسما بگونه ای طراحی شده است که برای انواع مختلف پلاسما از جمله پلاسمای گرم و یا اسپارک پلاسمای سرد و پلاسمای FEDBD اپلیکاتورهای مخصوصی دارد و زمانی که هرکدام از اپلیکاتور ها روی قلم پلاسمایی بسته میشود دستگاه ژنراتور پلاسما بطور هوشمند عمل کرده و جهت ایجاد پلاسمای متناظر با هر اپلیکاتوربصورت اتوماتیک اماده میگردد و تنها با فشار دادن دکمه پاور پلاسمای مورد نظر ایجاد میشود.

پلاسمای FEDBD بدین منظور در دستگاه تعبیه شده که علاوه بر خواص دیگر آن هنگام تمام شدن گاز هلیوم شما میتوانید از این نوع پلاسما بجای پلاسمای سرد برای اتمام کار خود تا تعویض کپسول استفاده کنید.

دستگاه پلاسماجت سرد

دستگاه پلاسماجت سرد و پلاسمای FEDBD انواعی از پلاسمای سرد هستند که تاکنون برای کاربرد های پزشکی پلاسما مورد استفاده قرار گرفته اند.  پلاسماجت سرد در نتیجه ی اعمال اختلاف پتانسیل الکتریکی به جریان گاز بی اثر مانند هلیوم که در حال عبور از نازل پلاسماجت است، تشکیل می شود. پلاسمای FEDBD نیاز به جریان گاز ندارد و در نتیجه ی اعمال اختلاف پتانسیل الکتریکی به الکترودی که توسط یک لایه دی الکتریک پوشانده شده است، بین سطح دی الکتریک و سطح پوست ایجاد می شود. از آنجایی که دمای پلاسمای ایجاد شده در پلاسماجت و پلاسمای FEDBD در حدود دمای اتاق است (۲۵-۳۵ درجه)  و نسبت به سایر انواع پلاسما، افزایش دمایی ندارد  به آن پلاسمای سرد گفته می شود.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به ما در گوگل امتیاز دهید :)